Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 75,05 pontos csökkenéssel, 18.728,38 ponton nyitott hétfőn. A pénteki záró értékéhez képest 0,40 százalékkal gyengült.
Negatív nyitást várnak a Budapesti Értéktőzsdén hétfőn az MTI-nek nyilatkozó piaci elemzők. Tóth Gergely, a Buda-Cash Brókerház elemzője szerint elsősorban a kínai külkereskedelmi deficit okoz aggodalmat a befektetőkben. A kínai export lassulása arra utal, hogy az európai adósságválság hátrányosan érinti az eddig a húzóerőnek számító kínai gazdaságot is, azaz lassulhat a növekedése. Ez felerősíti a világgazdasági növekedéssel kapcsolatos aggodalmakat is.
Rácz Balázs, az Erste Befektetési Zrt. elemzője szintén negatív nyitásra számít a magyar piacon, és várakozása szerint a folytatásban is enyhe "lecsorgás" valószínű. Megjegyezte, vegyes a hangulat a külföldi piacokon, így nem egyértelmű a várható irány.
A BUX 220,74 pontos, 1,19 százalékos emelkedéssel, 18.803,43 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 11,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a gyógyszerpapírok kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
A Mol 240 forinttal, 1,28 százalékkal 19.040 forintra erősödött, 1,3 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 124 forinttal, 3,35 százalékkal 3.824 forintra nőtt, forgalmuk 8,8 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,18 százalékkal 568 forintra emelkedett, forgalma 627,3 millió forint volt. A Richter papírok árfolyama 335 forinttal, 0,90 százalékkal 37.000 forintra csökkent, a részvények forgalma 504,2 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 91 millió forintos forgalom mellett 180 forinttal, 1,16 százalékkal 15.345 forintra esett.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Később biciklivel, motorral, vonattal és gyalog folytatja az ország bejárását.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.