Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 61 pontos csökkenéssel, 18.992,07 ponton nyitott csütörtökön. A szerdai záró értékéhez képest 0,32 százalékkal gyengült.
Bizonytalan irányú kereskedésre számítanak csütörtökön a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) az MTI-nek nyilatkozó elemzők. Az Erste elemzője, Rácz Balázs szerint szűk kereskedési sávban mozoghatnak ma az árfolyamok a nap első felében. A nap második felét meghatározhatja a tengerentúli nyitás, ott munkapiaci adatokra számítanak, amelyek esetleg irányt adhatnak a délutáni kereskedésnek. Hazai, piacbefolyásoló hír nem várható.
A CIB elemzése szerint Magyarországon a befektetők a kötvényaukciókra, míg külföldön az előzetes márciusi európai beszerzési menedzser indexekre figyelhetnek. Ha az indexek és az adatok gyengébbek lesznek a vártnál, akkor a globális és európai növekedési kilátásokkal kapcsolatos bizonytalanságokat kerülhetnek előtérbe, rontva ezzel a hangulatot, és csökkentve a tőzsdeindexeket.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 179,70 pontos, 0,93 százalékos csökkenéssel, 19.053,07 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 7,3 milliárd forint volt. A vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest, a Mol, az OTP és a Magyar Telekom gyengült, a Richter és az Egis erősödött.
A Mol ára 445 forinttal, 2,27 százalékkal 19.200 forintra csökkent, 818,4 millió forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 61 forinttal, 1,54 százalékkal 3.891 forintra esett, forgalmuk 5,2 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom 1 forinttal, 0,18 százalékkal 569 forintra gyengült, forgalma 428,3 millió forint volt.
A Richter papírok árfolyama 580 forinttal, 1,53 százalékkal 38.600 forintra erősödött, forgalmuk 215,3 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 180,3 millió forintos forgalom mellett 50 forinttal, 0,33 százalékkal 15.000 forintra nőtt. A BUMIX 1.232,82 ponton zárt szerdán, ez 3,68 pontos, 0,30 százalékos csökkenés a keddi záráshoz viszonyítva.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A szexet kínálók és a digitális izgalomra vágyók Covid alatti egymásra találása röpítette az egekbe az OnlyFanst, melyen most jó pénzért túladna a nyilvánosságot kerülő tulajdonosa.
A Tisza Párt elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Az „aki akar, az dolgozhat” kijelentés ugyanakkor számos vidéken nem több, mint hiú ábránd.
Többek között Dés László, Presser Gábor, Spiró György is felszólalt a terroristákat éltető északír raptrió koncertje ellen.