Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 123,27 pontos emelkedéssel, 17 609,07 ponton nyitott szerdán. A keddi záró értékéhez képest ez 0,70 század százalékos erősödés.
Rácz Balázs, az Erste Befektetési Zrt. elemzője a szerdai nyitás előtt azt mondta: az amerikai határidős indexek is optimista hangulatot vetítenek előre. Nagy Bertalan, az Equilor Befektetési Zrt. vezető befektetési tanácsadója szerint is kitarthat a jó hangulat a szerdai kereskedési napon. A forint árfolyamán ez ugyancsak látszik, mivel kedd délutánhoz képest tovább erősödött reggelre – tette hozzá.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 360,43 pontos, 2,10 százalékos emelkedéssel, 17 485,80 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 10,5 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest.
A Mol 95 forinttal, 0,56 százalékkal 17 000 forintra erősödött, 1,2 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 200 forinttal, 5,93 százalékkal 3570 forintra nőtt, forgalmuk 8 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 10 forinttal, 1,91 százalékkal 534 forintra emelkedett, forgalma 875,9 millió forint volt.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A Tisza szigetek volt koordinátora az Irány a Jövő Párt elnöke.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Nem ez az első eset, hogy a tiszásokat fenyegetik.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
Bozó Szabolcsot a bátyja beszélte rá, hogy tegye fel a képeit az Instagramra – és csoda történt.