Jobban vérzik a görög gazdaság, mint gondolták

A korábban becsültnél nagyobb mértékben, 6,5 százalékkal esett az egy évvel korábbihoz képest a görög bruttó hazai termék idén az első negyedévben. Ez már a hetedik egymást követő negyedév, amikor csökkent a mutató.

  • MTI MTI
Jobban vérzik a görög gazdaság, mint gondolták

A görög statisztikai hivatal (ELSTAT) pénteken közölt adatai szerint tavaly az utolsó negyedévben a gazdaság 7,5 százalékkal, 2011 első negyedévében 8 százalékkal zsugorodott.

A statisztikai hivatal május közepén ismertetett idei első negyedévre vonatkozó előzetes GDP-adata szerényebb, 6,2 százalékos gazdasági visszaesésről szólt.

Görögországnak, a vállalt takarékossági program értelmében, államháztartási hiányát a GDP 3 százalékára kell csökkentenie 2014 végéig a tavalyi 9,1 százalékról. Ennél nagyobb arányú hiány az EU-ban tavaly csak Írországban képződött, ott a GDP 13,1 százaléka volt.

Az Európai Bizottság előrejelzése szerint az idén a görög GDP 4,7 százalékkal csökken, így a gazdaság az ötödik egymást követő évben lesz recesszióban.

A görög központi bank némileg derűlátóbb, csak 4,5 százalékos csökkenésre számít 2012-ben.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Tangó a sátánnal: Trump jött, látott, de ki győzött Iránban?

Tangó a sátánnal: Trump jött, látott, de ki győzött Iránban?

Az Irán elleni példátlan amerikai katonai támadás és Teherán visszafogott válasza után Donald Trump elérkezettnek látta az időt a tűzszünetre, és akaratát érvényesíteni is tudta az iszlám köztársasággal és Izraellel szemben. De hogy elfajul-e a konfliktus, attól is függ, mekkora kár érte a nukleáris programot.