Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 92,03 pontos nyitás után tovább csökkent pénteken délelőtt. A BUX 11 óra 30-kor 17 358,58 ponton állt, ami a csütörtöki záró értékéhez képest 134,60 pontos, 0,77 százalékos csökkenés, a pénteki nyitásnál 42,57 ponttal alacsonyabb.
A részvénypiac forgalma délelőtt 3,4 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.
A Mol 15 forinttal, 0,09 százalékkal 16 300 forintra erősödött.
Az OTP-részvények ára 76 forinttal, 2,06 százalékkal 3611 forintra csökkent.
A Magyar Telekom árfolyama 3 forinttal, 0,66 százalékkal 452 forintra esett.
A Richter-papírok árfolyama 140 forinttal, 0,38 százalékkal 36 400 forintra gyengült.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.