Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Az LMP szerint a 2013. évi költségvetés eddig ismert számai alapján jövőre is folytatódik a megszorítások politikája.
Szabó Tímea képviselő keddi, parlamenti sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott, hogy a büdzséjavaslat számai alapján jövőre az ideinél is kevesebbet jut majd a szociális és jóléti területekre.
Szerinte "a leszakadás és a kiéheztetés" költségvetése készül, még nagyobb lesz az éhező gyermekek, a gyógyszer nélkül maradó kisnyugdíjasok, a becsapott fogyatékkal élők és a magára hagyott roma közösségek száma, miközben a jelenleginél kevesebb diák tud majd továbbtanulni. Rámutatott arra, hogy a gyes, a gyed és a családi pótlék évek óta nem emelkedett és ezek növelése jövőre sem várható.
Úgy látja, tovább romlik a rászoruló gyermekek helyzete. Példaként említette a nyári gyermekétkeztetést, amelyben így is csak a rászorulók egyötöde jut naponta meleg ételhez. Az "egyik legdurvább érvágást a romaintegrációs források szenvedik el" - folytatta Szabó Tímea, kiemelve, hogy az erre szánt költségvetési források összesen 15 százalékkal csökkennek.
A fogyatékkal élők, a pszichiátriai betegek, az idősek és a hajléktalanok nem kapják majd meg megfelelő mennyiségben és minőségben a számukra szükséges szolgáltatásokat - hangsúlyozta az ellenzéki politikus, aki szerint jövőre "intenzív osztályra kerül a magyar egészségügy". Az oktatásból az elmúlt két évben kétszázmilliárd forintnyi forrást vontak ki és a terület jövőre sem várhat plusztámogatásokat - mondta végül.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
Az elfogottak közül tizenhét embert körözés alapján állítottak elő.