Már bőven 284 forintnál többe kerül az euró

Tovább gyengült a forint, az eurót csütörtök délelőtt 10 óra körül 284,71 forinton jegyezték a bankközi devizapiacon, a reggeli, illetve a szerda esti 283,40 körüli forint után.

  • MTI MTI
Már bőven 284 forintnál többe kerül az euró

Az MTI-nek devizapiaci kereskedők azt mondták: folytatódik a jegybanki alapkamat keddi csökkentése után elkezdődött forintgyengülés. Ezt tetézi a kedvezőtlen nemzetközi hangulat, amelynek hatására csökkent a kockázatvállalási hajlandóság. Ezért erősödik a dollár árfolyama, miközben a piacokon eladják a kockázatosabbnak tartott devizákat, így a forintot is. A forinttal együtt gyengül a többi térségbeli deviza is.

A megkérdezett szakértők nem zárták ki, hogy forint az euróhoz viszonyítva hamarosan eléri a 285, rosszabb esetben akár a 287 forintos szintet is. A dollár 226,91 forinton állt csütörtökön délelőtt, szemben a reggeli 225,87 forinttal, illetve a szerda esti 226,19 forinttal.

A svájci frankot 236,98 forinton jegyezték délelőtt, míg reggel 235,93 forinton, szerda este pedig 235,97 forinton állt. A japán jen délelőtt 2,8849 forinton állt, a reggeli 2,8734 forint, illetve a szerda esti 2,8746 forint után.

Az euró dollár-jegyzésében nem volt érdemi változás, az euró 1,25 dolláron forgott.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek