Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Szeptemberben két százalék alá csökkent az infláció Kínában, ami újabb lehetőséget jelent a gazdaságösztönző lépésekhez – derült ki az országos statisztikai hivatal hétfői jelentéséből.
A fogyasztói árak 1,9 százalékkal nőttek az előző év azonos időszakához képest, lassabban, mint augusztusban, amikor 2 százalékos emelkedést mértek. Az előző hónaphoz, augusztushoz képest 0,3 százalékkal emelkedtek az árak. Az első kilenc hónapban 2,8 százalékos volt az infláció.
A fogyasztói árindex számításának alapját csaknem egyharmad részben meghatározó élelmiszerárak éves emelkedése szeptemberben 2,5 százalékosra lassult az augusztusi 3,4 százalékról.
A hétvégén közreadott statisztikai adatok szerint a látványosan emelkedő export és a mérsékelten növekvő import eredményeként szeptemberben nőtt Kína külkereskedelmi többlete. Az export meghaladta a 186 milliárd dollárt, ami éves összevetésben 9,9 százalékos bővülésnek felelt meg, és jelentős élénkülést jelez az augusztusi 2,7 százalék után.
Az import 2,4 százalékos emelkedést mutatott, szemben az augusztusi 2,6 százalékos visszaeséssel. A kereskedelmi többlet 27,67 milliárd dollárra nőtt az augusztusi 26,7 milliárdról. A bruttó hazai termék (GDP) harmadik negyedévi adatait csütörtökre ígérte a statisztikai hivatal.
Egyes szakértők becslése szerint a növekedés várható üteme 7,4 százalék lesz, ami 2009 első negyedéve óta a legalacsonyabb lenne. A kínai kormány éves terve 7,5 százalékos GDP-növekedésről szól. Az idei év második negyedében 7,6 százalék volt növekedés.
A kínai gazdaságirányítás az infrastrukturális beruházások felgyorsításával, adókedvezményekkel és a belső fogyasztás ösztönzésével, továbbá pénzügyi, intézkedésekkel igyekszik a gazdaságot lendületbe hozni. Idén már kétszer csökkentették a banki kamatlábakat és tavaly november óta háromszor a kötelező tartalékrátát.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.