Pályázati pénzosztás a parlamenti választások előtt – hol tartunk most, és mire érdemes készülni?
Az idén hatalmas, 774 milliárd forintos keretösszeg keresi a helyét a GINOP Plusz programban.
Az olaszok egyre szegényebbek és egyre dühösebbek, állapította meg a Censis társadalomkutató intézet felmérése, amely szerint a gazdasági válság leginkább az olasz középosztályt érintette.
Az olasz családok minden eszközzel megpróbálják "túlélni" a gazdasági válságot - idézte a szombati sajtó a Censis éves felmérését. A 46. alkalommal végzett vizsgálat tömören úgy foglalta össze a társadalmi helyzetet, hogy az olaszok "egyre szegényebbek és egyre dühösebbek".
Az életszínvonal a húsz évvel ezelőttire süllyedt vissza, a családok megtakarított vagyona hatvan százalékkal csökkent. A gazdasági válságon a legtöbbet az olasz középosztály veszített korábbi életviteléhez képest.
Az utóbbi két évben 2,5 millió család adta el ékszereit és aranytárgyait, értékes bútoraitól és más műkincseitől pedig 300 ezer család vált meg - közölte a Censis.
A társadalomkutató intézet szerint a középosztály elszegényedését mutatja az is, hogy 2006 és 2011 között 6,5 százalékkal csökkent az egyetemre beiratkozó hallgatók aránya.
Az utóbbi négy év alatt az idén először emelkedett a bűncselekmények száma, 5,4 százalékkal, elsősorban az utcai lopásoké.
Az idén hatalmas, 774 milliárd forintos keretösszeg keresi a helyét a GINOP Plusz programban.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Továbbra is egyértelmű, hogy a kárpátaljai Palágykomorócon elkövetett templomgyújtogatás hamis zászlós akció volt, s az is világos, hogy a magyar kormány reakciója ártott a kárpátaljai magyar közösségnek – mondta a HVG-nek Rácz András történész, Oroszország-szakértő.
A próba eredménye totálisan eltér attól, mint amit a cég kezdettől ígér.
Az Igazgyöngy Alapítvány alapítója kudarcnak éli meg, hogy nem sikerült rendszerszintű változást létrehoznia.