Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Havi 3,7 millió forintért két főtanácsadót és négy tanácsadót alkalmaz a Miniszterelnökség - közölte a Világgazdaság szerint Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.
Semjén Zsoltot Lukács Zoltán MSZP-s országgyűlési képviselő írásban kérdezte arról, hogy „hány főtanácsadót és tanácsadót alkalmaz Miniszterelnök Úr?” - idézte fel a VG.
A kormányfő-helyettes a parlament honlapján válaszában közölte, hogy a Miniszterelnökségen a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi törvény alapján jelenleg két miniszterelnökségi főtanácsadó és négy miniszterelnökségi tanácsadó dolgozik.
Havi jövedelmük 498 600 forinttól 742 900 forintig terjed, havonta összesen 3 732 300 forintba kerül alkalmazásuk. Foglalkoztatásuk határozatlan idejű kormányzati szolgálati jogviszony keretében történik.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?