Itt az alagút vége, jöhet a görög kilábalás?

A vártnál sokkal jobban alakul Görögország költségvetése, az elsődleges egyenleg idén eddig többletet mutat. A görög kormány durva intézkedéseket hozott, ami egyértelműen stabilizálta a költségvetés helyzetét, az adósságpálya fenntarthatónak tűnik. Jöhet a lassú kilábalás

  • hvg.hu hvg.hu
Itt az alagút vége, jöhet a görög kilábalás?

A vártnál sokkal jobban alakul Görögország költségvetése, az elsődleges egyenleg idén eddig többletet mutat - írja Zsiday Viktor befektetési szakértő friss blogbejegyzésében. A görög kormány, éppúgy, mint a magyar a piacoktól, EU-tól, IMF-től, stb. való félelmében durva intézkedéseket hozott, ami egyértelműen stabilizálta a költségvetés helyzetét, az adósságpálya fenntarthatónak tűnik.

A befektetési szakértő szerint számos országban nincs szükség már nagy megszorításokra Európában (azért van, ahol még kell lépni) és ennek köszönhetően a nagyon lassú növekedés elindulhat. Ez igaz Magyarországra és Görögországra is. Zsiday ugyanakkor hozzátette, hogy ehhez képest a görög kötvények még mindig csak a névérték 40 százaléka körül forognak.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A végtelen lehetőségek iparága

Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.