Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Vegyesen alakultak a forintárfolyamok kedd reggelre: az euróval szemben a forint alig változott, dollárban erősödött, svájci frankban és jenben pedig gyengült.
Az eurót 294,38 forinton jegyezték hétfő reggel hét óra után a bankközi devizakereskedelemben, míg 12 órával korábban hétfőn 294,57 forinton. A svájci frank jegyzése 237,35 forintra emelkedett 236,89 forintról, a dolláré 226,36 forintra csökkent 227,10 forintról, a japán jen jegyzése pedig 2,2307 forintra emelkedett 2,2280-ról. Az euró erősödött, jegyzése kora reggel 1,3008 dolláron állt az előző esti 1,2967 dollárral szemben.
A régiós devizák csekély mértékben gyengültek kedd reggel az euróval szemben, a zloty 0,06, a cseh korona 0,08, a román lej 0,01 százalékkal. Az euró jegyzése 4,1632 zloty, 25,8975 cseh korona és 4,3259 lej.
A devizapiaci árfolyamokat az EU-országok pénzügyminisztereinek tanácskozása mellett kedden a német ZEW gazdaságkutató intézet májusi németországi és euróövezeti üzletihangulat-indexe és az euróövezeti ipari termelés márciusi alakulása befolyásolhatja. A májusi német üzletihangulat-index az előző havi 36,3 pontról a várakozások szerint 38,3 pontra, az euróövezeti pedig 24,9 pontról 39,0 pontra javult. Az euróövezeti ipari termelés márciusban az előző havival megegyező 0,4 százalékkal növekszik a várakozások szerint. Az adatokat 11.00 órakor teszik közzé.
A forint árfolyamára hatással lehet még a fogyasztói árak áprilisi alakulása, a zloty árfolyamát pedig az első negyedévi GDP-növekedési adat befolyásolhatja. A magyar fogyasztói árindex a várakozások szerint történelmi mélypontra, éves 1,7 százalékra csökken áprilisban a márciusi 2,2 százalékról. A lengyel GDP-növekedést elemzők az első negyedévben, évesítve 0,8 százalékra várják, szemben a negyedik negyedévi 0,7 százalékkal.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Mit mutatnak a kutatási adatok? Kell aggódni a munkahelyek elvesztése miatt?
Változásokat jelentettek be a Demján Sándor Tőkeprogramhoz kapcsolódó Demján Sándor Tanácsadási Voucher Programban.
A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat, vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.
Tíz éve kapcsolták hálózatra az első piaci alapon, uniós támogatás nélkül épített napelemes erőművet. A jászágói beruházás fő ígérete az volt, hogy 2025-re ingyen termeli az áramot. Megnéztük, így lett-e.
Augusztusi mérésük szerint a DK is elérné a parlamenti küszöböt.
„Állnak már az úttörő sátorak, de ti mindig legyetek bátorak” - szóviccelt.
„A gyűlölködést nem zárhatjuk be az internetre.”