Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A Párbeszéd Magyarországért (PM) súlyos pontozási hibát talált az állami földbérleti pályázatokban – jelentette be pénteki, budapesti sajtótájékoztatóján Szabó Rebeka.
A független képviselő felhívta a figyelmet: a pályázatban két helyen is meg kell adni, hogy a jelentkezők hány fős foglalkoztatás-bővítést vállalnának. Egyik helyen a teljes létszámot, egy másik oldalon pedig annak év/hektár/fős lebontását kell beírni. Elmondta: több olyan pályázatot is talált, ahol az induló mindkét helyen ugyanazt, a teljes foglalkoztatás-bővítést mutató számot tüntette fel. Így előfordulhatott, hogy az egyik jelentkező 11 fő foglakoztatására 30 pontot kapott, míg egy másik induló a 27 fős, de hektárra és évre lebontott vállalására csak hármat – közölte Szabó Rebeka. Az ellenzéki politikus nyílt levelet írt Sebestyén Róbertnek, arra kérve a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet (NFA) elnökét, hogy vonja vissza azokat a pályázatokat, amelyeket ilyen úton nyertek meg, és azok helyett írjon ki újat.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Magyarország 22 ország közül a 22. helyen áll abban a rangsorban, amelyet az alapján állítottak össze, hogy mennyire elégedettek a lakosok az egészségüggyel.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
„Elértük a határt, szürkeségben mi vagyunk élen” – énekli Zentai Márk, aki a Mörk leállása óta szólóban zenél. Az új dal címe Szabadon, és a részben a Pride felvonuláson forgatott klipje a HVG-n látható először.
Azután, hogy a kormány ellenőrzést lengetett be.
A „jogosulatlan” kriptováltás bekerült a Btk-ba, azonnali hatállyal leállították.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.