Majdnem szabályozott pénzügyek helyett biztos pillérek
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Forinterősödés előzte meg kedden délelőtt a jegybank kora délutáni kamatdöntését.
Az eurót délelőtt tíz órakor 288,76 forinton jegyezték, míg reggel 7 óra körül 289,22 forinton állt a jegyzés, hétfőn este pedig 289,36 forinton.
Devizapiaci elemzők jóformán egyöntetűen arra számítanak, hogy a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa kedden ismét csökkenti az alapkamatot. A piacok 25 bázispontos kamatvágást, 4,50 százalékos alapkamatot érvényesítettek a forint árfolyamában.
A svájci frank jegyzése a hétfő esti 232,03 forintról 230,66 forintra, a dolláré 223,82 forintról 223,78-ra, a japán jené pedig 2,2138 forintról 2,1898-ra csökkent kedd délelőttre.
Az euró gyengült kissé a dollárral szemben, jegyzése a hétfő esti 1,2923 dollárról 1,2908-ra csökkent.
A forinthoz hasonlóan a térségbeli devizák is erősödtek kissé kedden reggel az euróval szemben: a lengyel zloty 0,24, a cseh korona 0,02, a román lej pedig 0,16 százalékkal. Az euró délelőtt 4,1886 zloty, 25,9206 cseh korona és 4,3320 lej árfolyamon állt.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Freddie Mercury kezében sem állt ilyen hetykén a vasaló.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.
Közéjük Charles Leclerc fért be.