MI-ügynök a HR-osztályon: Mire figyeljünk?
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 58,84 pontos nyitás után csökkent csütörtökön kora délutánig. A BUX 14 óra 30-kor 18 414,74 ponton állt, ami a legutóbbi, szerdai záró értékéhez képest 137,60 pontos, 0,74 százalékos csökkenés, a csütörtöki nyitásnál 196,44 ponttal alacsonyabb.
A részvénypiac forgalma fél háromig 4 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.
A Mol 210 forinttal, 1,24 százalékkal 16 690 forintra csökkent, 187 millió forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 75 forinttal, 1,66 százalékkal 4455 forintra esett, forgalmuk 1,9 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,65 százalékkal 311 forintra erősödött, forgalma 126,2 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 25 forinttal, 0,72 százalékkal 3485 forintra nőtt, a részvények forgalma 1,7 milliárd forintot ért el.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Lenne eszköz a kormány kezében, hogy érdemben segítsen a nyugdíjasok helyzetén, ehhez csak át kellene vennie a nyugdíjemelésnek azt a mintáját, amelyet a környező országokban az elmúlt években be-, nálunk pedig kivezettek – mondja Farkas András.
Bár a kormány mind az ipari, mind a háztartási méretű szolárfejlesztéseknél behúzta a féket, a kapacitások bővülnek, sorra dőlnek a rekordok.
40 hektárnyi nádas kiirtása, több száz tonna beton beépítése, 13 milliárd forint elköltése és három év állás után.
Úgy tűnik, vége a DB7.hu Szolgáltató Kft.-nek, bár hogy mi történik vele, még nem világos.
Megnéztük Az ifjúság forrását.