Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Július 27-én az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió átfogó vámegyezményben állapodtak meg.
A térségbeli devizákkal együtt erősödött a forint csütörtökön.
Az eurót délután négykor 298,06 forinton jegyezték a bankközi devizakereskedelemben a kora reggeli 299,76 forint után. Az eurót csütörtök délelőtt 297,93 és 299,78 forint között jegyezték.
A svájci frank jegyzése a kora reggeli 243,71 forintról 242,25 forintra, a dolláré 224,74 forintról 223,02 forintra, a japán jené pedig 2,3236 forintról 2,3198 forintra csökkent csütörtök délutánra.
Kora reggel óta a forint 0,57, a lengyel zloty 0,49, a cseh korona 0,37 százalékkal erősödött az euróval szemben, a román lej pedig mindössze 0,01 százalékkal: délután az eurót 4,1905 zloty, 25,9316 cseh korona és 4,4429 lej árfolyamon jegyezték.
Július 27-én az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió átfogó vámegyezményben állapodtak meg.
Az idén hatalmas, 774 milliárd forintos keretösszeg keresi a helyét a GINOP Plusz programban.
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 30. és 2025. augusztus 31. között.
A tízes toplistán a nyolcadik helyre került a kamcsatkai földrengés, mégsem voltak halálos áldozatok. Ez hogyan lehetséges? Cikkünkben igyekszünk válaszokat találni. Felidézzük azt a 2004-es katasztrófát is, amikor a világ egy életre megtanulta, mi az a cunami.
Ha sikerül a kormányváltás, más törvényre is hasonló sors vár.
A kormányközeli lap a közvélemény-kutató megfutamodásáról írt, aki szerint erről szó sincs.
Új műsorvezetőket kap a Kalandra fal!