Itt lakik a világ leggazdagabb 0,00001387015 százaléka

A Credit Suisse legutóbbi Global Wealth Reportja szerint mintegy 98 700 ultragazdag ember él a világon, akiknek vagyona 50 millió dollár, vagy afeletti. A szupergazdagok igen koncentráltak, legalábbis lakhelyüket tekintve: az emberek fele az Egyesült Államokban él.

  • hvg.hu hvg.hu
Itt lakik a világ leggazdagabb 0,00001387015 százaléka

A Credit Suisse legutóbbi Global Wealth Reportja szerint mintegy 98 700 ultragazdag ember él a világon, akiknek vagyona 50 millió dollár, vagy afeletti – írja a Business Insider. A szupergazdagok igen koncentráltak, legalábbis lakhelyüket tekintve: az emberek fele az Egyesült Államokban él.

Több mint 5 ezren laknak Kínában, bő 4 ezren Németországban, a listán ezek után Svájc és az Egyesült Királyság következik. A listát jobban itt lehet böngészgetni.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.