Tiborcz István reagált a vagyonáról szóló cikkre: nonszensz, fake news-Pulitzer, szakmaiatlan
Nehezményezte a miniszterelnök veje, hogy a Válasz Online azt írta, valójában triplaakkora lehet a vagyona, mint amennyi hivatalosan is a nevén van.
Nehezményezte a miniszterelnök veje, hogy a Válasz Online azt írta, valójában triplaakkora lehet a vagyona, mint amennyi hivatalosan is a nevén van.
Az Apelso-t választotta magyarországi partneréül a BlackRock alapkezelő az alternatív befektetések területén. Illés István, az Apelso cégtársa elmondta, az együttműködésnek köszönhetően hamarosan az ügyfeleik is részesedhetnek a private markets befektetések dinamikus bővüléséből. A family office és wealth management szolgáltatásokat nyújtó vagyonkezelő további két új alternatív alappal is készül: az épp most induló ingatlanfejlesztésekbe fektető alap mellett egy hedge fund meghonosítását is tervezik.
Elképzelhető, hogy Mészáros Lőrinc igazat állított, amikor azt írta Magyar Péternek, hogy már 2009 óta milliárdos? Ennek jártunk utána, és találtunk egy olyan számítási módszert, amivel nagyon-nagyon jóindulatúan tényleg ki lehet ezt hozni – de akkoriban azért inkább a tízmilliós nagyságrend volt a nemzet gázszerelőjének hazai pályája.
Míg a magyarok többségének vagyona stagnál, a leggazdagabbaké egyre csak nő: arányát tekintve 20 év alatt megötszöröződött, de ha forintban nézzük, akkor közel tízszeresére nőtt. A nettó pénzügyi magyar vagyon 97 ezer milliárd forint, amiből 11 000 milliárd van a leggazdagabb száznál.
Egy év alatt 2000 milliárd forinttal nőtt a 100 leggazdagabb magyar vagyona, a leggyorsabban azok gyarapodtak, akik a legközelebbi kapcsolatban vannak a hatalommal: Mészáros Lőrinc másfélszeresére, Tiborcz István és Jászai Gellért közel kétszeresére növelte vagyonát.
Szerinte biztosan nincs egy átlagos magyar háztartásnak 26 millió forintot meghaladó vagyona. De akkor mennyi az annyi?
Legalábbis, ha átlépjük a magyar határt, akkor már a régióban is találunk sokkal gazdagabbakat náluk. De ilyen léptékű gyarapodást ritkán látni.
A román és a bolgár középosztály teteje egyértelműen jobban keres, mint a magyar sorstársaik, a szegények viszont Magyarországon élnek jobban. Az elmúlt néhány évben jelentősen csökkent a magyar előny, több társadalmi rétegben már teljesen el is tűnt.
Ez mai árfolyamon olyan 156 ezer milliárd forintot jelent. A lottóötösért vélhetően már nem hajolna le.
A nemzetgazdasági miniszter egy semmiféle rangsort megjeleníteni nem kívánó, csak „néhány” országot ábrázoló grafikonra hivatkozva állítja, hogy a magyarok vagyona nőtt a 8. legnagyobb mértékben 2008 óta. Az élen egyébként Törökország áll 17-szeres vagyongyarapodással, a „lista” végén pedig az Arab Emírségek alig 40 százalékos növekedéssel.
A bizalmi vagyonkezelés általában a legtehetősebbek asztala, ilyen struktúrát egymilliárd forintos vagyon alatt ritkán alakítanak ki. Az ügyfelek célja vagyonuk megőrzése, de vajon hogyan állnak a generációváltással, és miért pont az elmúlt egy évben lendült fel a piac?
Már négy ember van a világon, akinek a vagyona legalább 200 milliárd dollár.
Sokkal több igényük van a gazdagoknak a bankjaikkal szemben, mint pár éve, a nagyobb vagyonokat kezelő cégek pedig ott még nem tartanak ugyan, hogy TikTokon hirdessék a részvényvásárlást, de meg kell tanulniuk, hogyan kell a gazdagok új generációját elérni.
A céges tulajdonrészek értékesebbek lettek, de a 13. havi nyugdíj téli kifizetése is meglátszik a vagyoni mutatókon.
Másodpercenként közel 10 436, percenként 626 138 forinttal gyarapodott Orbán Viktor miniszterelnök falubelijének, a gázszerelőből polgármesterré, majd nagyvállalkozóvá váló Mészáros Lőrincnek a vagyona az elmúlt egy év alatt. Vajon másodpercenként mennyi csirke far-hátat tudna megvenni, mekkora pénzoszlopot tudna emelni, hány nokiás dobozra lenne szükség az elhelyezésére, és vajon össze tudna-e állítani egy teljes focicsapatot Szoboszlai Dominikből? Kiszámoltuk.
Ez az összeg mintegy 60 ezer magyar között oszlik meg.
Nagyot buktak azok a New York-i tőzsdén, akik a Trump Media részvényeit vásárolták, mert kiderült, hogy a cég tavaly majdnem csődbe jutott. A legtöbbet maga Donald Trump vesztette, nem is annyira pénzben, mint presztízsben, hiszen a részvények ára azért szaladt fel, mert sokan bíztak abban: novemberben ő lesz az Egyesült Államok elnöke.
Egyre több pénz van 2010 óta az ország leggazdagabb egy százalékánál.
Ha a középosztály jut több pénzhez, az sokkal jobban hasznosul, mint ha a gazdagok vagyona nőne még jobban. Ráadásul ezzel még a szegények és a vagyonosak is jól tudnak járni. A középosztály néha méltatlanul elhanyagolt a napi politikában, pedig a gazdaságban egyre fontosabb réteg. Arról nem is beszélve, hogy Ázsiában évente több tízmillióan csatlakoznak ehhez a körhöz, amivel a teljes világgazdaság mostani formáját is felboríthatják.