Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Péntek délután gyengült, a hét elejéhez képest ugyanakkor alig változott a forint árfolyama: a kora reggeli 296,92 forint után délután négy órakor 297,14 forinton jegyezték az eurót a bankközi devizapiacon.
Az euró 297 forintos jegyzés felett kezdte a hetet és ott is fejezte be. A jegyzése pénteken 295,92 és 297,40 forint között alakult, a hétfői 295,50-297,50-eshez hasonló tartományban. A forint árfolyama a hét egészében is nagyjából ebben a sávban mozgott.
A pénteken közzétett és a munkahelyek számának váratlan mértékű októberi növekedését mutató amerikai foglalkoztatási adat a dollár erősödését és az euró gyengülését vonta maga után a nemzetközi devizapiacokon. Az adat bejelentését követően az euró árfolyama 1,3420 dollárról 1,3360 dollárra esett. A forint ezzel párhuzamosan 296-os eurójegyzésről perceken belül 297-re gyengült.
A dollár árfolyama a péntek kora reggeli 221,33 forintról délutánig 222,32 forintra emelkedett, a svájci frankot a kora reggeli 241,46 forint után délután négy órakor 241,48 forinton jegyezték, a japán jent pedig 2,2557 forint után 2,2502 forinton.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Egy társaság bármikor dönthet arról, hogy egy másik devizanemben vezeti a könyvelését?
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2026. június 3. és 2026. június 30. között.
Magyar Péter sohasem fogja kimondani, hogy a Tisza liberális párt. Van viszont egy pártja mostanra négymilliós táborral. Ezt körberajzolni csak a szabadság színeivel lehet.