Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 175,66 pontos nyitás után emelkedett szerdán délelőtt. A BUX 11 óra 30-kor 18 576,26 ponton állt, ami a legutóbbi, keddi záró értékéhez képest 234,16 pontos, 1,28 százalékos emelkedés, a szerdai nyitásnál 58,50 ponttal magasabb.
A részvénypiac forgalma délelőtt 6,9 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
A Mol 410 forinttal, 3,02 százalékkal 14 005 forintra erősödött.
Az OTP-részvények ára 80 forinttal, 1,87 százalékkal 4356 forintra nőtt.
A Magyar Telekom árfolyama 7 forinttal, 2,49 százalékkal 288 forintra emelkedett.
A Richter-papírok árfolyama 69 forinttal, 1,52 százalékkal 4471 forintra csökkent.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
A miniszterelnök Digitális Polgári Köröknek küldött heti hírlevelében úgy véli, ha van amerikai álom, van magyar álom is: a saját otthon.