Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Előreláthatóan január végén lehet Ausztria és Magyarország agrárminisztereinek találkozója, amelyen Magyarország új földtörvénye, illetve az azzal kapcsolatban megfogalmazott osztrák félelmek kerülnek előtérbe – írta szerdai számában a Magyar Nemzet.
Jelenleg háttéregyeztetés zajlik a megbeszélés időpontját és formáját illetően – mondta a napilapnak Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter. A tárcavezetők tárgyalását szakapparátus készíti elő, amely tisztázza a felmerült kérdéseket, és csak ezek után lesz a miniszteri találkozó.
A Magyar Nemzet felidézte, Ausztria mezőgazdasági minisztere december 21-én az Ö1 közszolgálati televízióban számolt be arról, hogy levélben kereste meg magyar kollégáját.
A lap úgy tudja, Andrä Rupprechter Fazekas Sándornak írt levelében azt kifogásolta, hogy az új földtörvény május elsejei életbelépésével megszűnnek a termőföldre szerzett haszonélvezeti jogok.
Megfogalmazása szerint érthetetlen, miért fosztják meg honfitársait a legálisan megszerzett haszonélvezeti jogoktól, "amelyekért a kedvezményezettek előre fizettek". Levelében az osztrák fél aggodalmát fejezte ki az új földtörvény által megfogalmazott szigorú rendelkezések, illetve a folyamatban lévő kisajátítási eljárások miatt is.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?