Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Marc Faber svájci befektető nemrég úgy nyilatkozott, hogy úgy gondolja, egy hatalmas pénzügyi eszközbuborékban ülünk, mely hamarosan kipukkadhat. Ez pedig szerinte bármelyik pillanatban megtörténhet.
Marc Faber svájci befektető nemrég úgy nyilatkozott, hogy úgy gondolja, egy hatalmas pénzügyi eszközbuborékban ülünk, mely hamarosan kipukkadhat. Ez pedig szerinte bármelyik pillanatban megtörténhet – írja a Business Insider Faber Bloomberg TV-nek adott interjújára hivatkozva.
A befektető szerint mindenki azért vár mindenki a részvényárak emelkedésére, mivel arra számítanak, hogy a gazdasági növekedés gyorsulni fog. Szerinte ugyanakkor a globális gazdaság lassulni fog, mivel ma ez nagyobb részt a feltörekvő piacokat jelenti, itt nincs növekedés az exportban, ez pedig a helyi gazdaságok növekedését is visszaveti. A vállalati profitok Faber szerint mindössze az alacsony kamatok miatt ekkorák.
Az állampapírok hozamai ugyanakkor már emelkedésnek indultak – a masszív pénznyomtatás ellenére – és magával húzhatja a jelzálogkamatok emelkedését is, ami viszont már komolyan érinteni fogja a gazdaságokat.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Miért köszönheti a házát Amy Heckerling John Travoltának és Bruce Willisnek? Mit tapasztalt női rendezőként Hollywoodban? Hogyan fedezte fel Sean Pennt és Alicia Silverstone-t? És miért volt fontos, hogy Phoebe Cates ledobja a bikinifelsőjét? A Nicsak, ki beszél! és a Spinédzserek író-rendezőjével beszélgettünk.