Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Indexveszteséggel indult a kereskedés pénteken az amerikai értékpapírpiacokon. New Yorkban a kereskedés kezdetén a DJIA 30 index 0,63 százalék, az S&P 500 index 0,64 százalék, a Nasdaq Composite 0,54 százalék veszteséget mutatott.
Pénteken a tőzsdéket világszerte magával ragadó kockázatkerülés terhelte meg az amerikai piacokat is. Az árfolyamokat főleg az szorította le, hogy a befektetők szabadulni próbáltak a feltörekvő piaci befektetési eszközöktől.
Csütörtökön az amerikai indexek veszteséggel zártak: a DJIA 30 index 1,07 százalékkal, az S&P 500 index 0,89 százalékkal, a Nasdaq Composite index 0,57 százalékkal esett. A piaci hangulatot az amerikai lakáseladások decemberi csökkenését és a feldolgozóipari termelés januári lassulását tükröző adatok rontották.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.