Miért veszélyes halogatni a digitalizációt? Cégvezetőként ezeket érdemes átgondolnia!
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Erős gyengüléssel zárták a csütörtöki kereskedést a moszkvai értéktőzsde iránymutató indexei, miután Herman Van Rompuy, az Európai Tanács elnöke bejelentette, hogy pénteken életbe léptetik az Oroszországot sújtó új uniós szankciókat.
A rubelben számított MICEX-index 1,29 százalékkal 1449,63 pontra, a dollárban számított RTS-index pedig 1,71 százalékkal 1217,88 pontra esett. Év eleji értékéhez képest a MICEX 3,62, az RTS pedig 15,59 százalékkal gyengült.
A részvények közül a Szberbank 3,01 a Gazprom 1,83, a Rosznyefty 2,08, a Gazprom Nyefty 1,04, a Transznyefty 2,3, a Lukoil 0,64, a VTB bank 2,02 százalékos mínuszban zárta a napot.
A rubel dollárhoz viszonyított árfolyama a 37,62-es szint megütésével újabb történelmi mélypontra került délután, felülírva ezzel a szeptember 1-jén regisztrált 37,51 rubel/dolláros árfolyamot.
Csütörtök este a dollár határidős jegyzése 24 kopejkával 37,53, az euróé pedig 46 kopejkával 48,67 rubelre erősödött.
Az Európai Unió újabb szankciói öt orosz állami bankot és a három legnagyobb energetikai céget érintik, emellett egyebek között további 24 személyt, politikusokat és üzletembereket sújtanak beutazási tilalommal és vagyonuk befagyasztásával. Emellett az EU leállítja a sarkvidéki kőolajlelőhelyek kiaknázásához és a palaolaj kitermeléséhez nyújtott szolgáltatásokat.
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Hiányoznak az uniós támogatások, más forrásokat kell keresni, ebben nyújt segítséget Klaus Mangold a MÁV-nak 100 millió forintért.