Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Hétfőn négy újabb devizahiteles pert tartanak a Fővárosi Törvényszéken. Az FHB Ingatlanlízing Zrt., a CIB Bank, a Savaria Takarékszövetkezet, valamint az OTP Ingatlanlízing Zrt. keresete lesz napirenden.
Az augusztus 25-i határidőig összesen79 banki keresetlevél érkezett a bírósághoz, amelyből 42-t hiányosságok miatt visszautasítottak, ezeket öt napon belül pótolhatták a pénzintézetek. A csütörtöki adat szerint keresetlevelet 34 felperes adott be újra.
Eddig a bíróság 29 ítéletet hozott, ebből 26 felperesi keresetet utasított el teljesen, 3 esetben adtak részben helyt a keresetnek, egy pénzintézet visszalépett, három esetében felfüggesztették az eljárást, mert a bíró az Alkotmánybírósághoz fordult.
A visszalépő a Banco Primus Fióktelep Magyarország volt, részlegesen pedig a K&H Bank Zrt., UCB Ingatlanhitel Zrt. és a Magyar Cetelem Bank pénzintézetek keresetét hagyták jóvá.
Az Alkotmánybírósághoz az Eger és Vidéke Takarékszövetkezet, az OTP Bank és az OTP Jelzálogbank ügyében fordul a Fővárosi Törvényszék.
A törvényben meghatározott határidőig, vagyis szeptember 24-ig valamennyi pénzintézeti kereset ügyében határozatot hoz a Fővárosi Törvényszék Fazekas Sándor elnök bejelentése szerint.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
Több nőjogi szervezet aggodalmát fejezte ki, hogy a marketing kampány nemcsak sminktermékeket, de a pornóipart is népszerűsítheti.