Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Hirtelen megdrágult a dollár, közel a forint 12 éves mélypontja az amerikai devizával szemben.
Pénteken délután nagyot esett a forint, volt, hogy 248 forintba került egy dollár a bankok közötti devizapiacon. Este 6 körül 248 alatt ingadozott az árfolyam, délelőtt még 245,5 alatt járt az árfolyam.
A jelenleginél 2012 elején és 2009 márciusában volt gyengébb a forint a dollárral szemben (mindkét időszakban közel jártunk az államcsődhöz és az árfolyamválsághoz).
A Portfolio elemzése szerint a jelenlegi szinttel közel jutottunk a 12 éves mélyponthoz, amit 253 felett érnénk el. Utoljára efölött 2002-ben járt a dollár, akkor 260 forintért is jegyezték.
A jelenlegi árfolyamváltozás mögött a vártnál jobb amerikai munkaerő-piaci adatok állhatnak, ami jelentős mértékű dollárerősödést indított el.
A forint gyengült az euróval szemben is, de kisebb mértékben: délelőtt még 309 alatt volt az árfolyam, majd délután 310 fölé ugrott.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mozikban a film, amely valóra váltotta Scarlett Johansson álmát. Neki már biztos jó, de jól jár-e mindenki más, aki nem Scarlett Johansson?
Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.
Milyen tényezők befolyásolják a haj egészségét? Mekkora mértékű hajhullás a normális? Erről is beszélgettünk a HVG egészségpodcastjának legújabb adásában.
A Pfizer vezérével folytatott titkos üzenetváltásai miatt.