Miért veszélyes halogatni a digitalizációt? Cégvezetőként ezeket érdemes átgondolnia!
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Ilyen dilettáns döntést ilyen borzasztóan kivitelezve még az afgán jegybank sem követne el – írja Zsiday Viktor befektetési szakértő a svájci jegybank tegnapi lépését kommentálva, melynek során eltörölték a frank euróval szembeni árfolyamküszöbét. A szakértő szerint nem csak a saját hitelességüket rontották el, nem csak a svájci gazdaságnak adtak egy pofont, hanem a globális pénzügyi rendszert is veszélybe sodorták.
Ilyen dilettáns döntést, ilyen borzasztóan kivitelezve még az afgán jegybank sem követne el – írja Zsiday Viktor befektetési szakértő legfrissebb elemzésében, melyben a svájci jegybank tegnapi lépését kommentálta. A befektetési szakértő szerint tudhatták a jegybankárok, hogy gigantikus spekulatív pozíciók vannak nyitva, és ha elengedik a gátat, akkor ezek egymás hegyén-hátán fognak stoppolni (kiszállni). A kivitelezés katasztrofális volt.
A svájci jegybanknál kinyitották a gátat, és tétlenül nézték az összeomlást (mint Néró az égő Rómát). Zsiday szerint minimálisan elvárható lett volna az, hogy a döntés pillanatában a jegybank devizakereskedõi felhívják a nagy bankokat, és valamennyire stabilizálva engedik le az árfolyamot. Svájci frankban ugyanis gyakorlatilag nem lehetett kötni a döntés után, az árak összevissza ugráltak 5-10 százalékot másodpercek alatt, ami egyértelműen megengedhetetlen a világ egyik legfőbb devizájában.
Ezzel Zsiday szerint pedig nem csak a saját hitelességüket rontották el, és nem csak a svájci gazdaságnak adtak egy pofont, hanem a globális pénzügyi rendszert is veszélybe sodorták. Ez a döntés a szakértő szerint borzalmas, de ami igazán durva az a kivitelezése volt, ami elképesztõ felelőtlenségre és felkészületlenségre utal. A svájci jegybankárok miatt világszerte számos brókercég fog bedőlni úgy, hogy az egésznek semmi értelme sem volt – tette hozzá a szakértő.
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
A Blinken OSA Archívum most közzétett dokumentumai mindennél beszédesebbek.
Indítsa el a háttérben és hallgassa meg szerzőink legjobb írásait! A héten: befagyott klímaprogram és szépségipari balesetek.