Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Erősödött a forint hétfőn a bankközi devizakereskedelemben. Délután három órakor 298,60 forinton jegyezték az eurót, szemben a kora reggeli, a péntek estivel nagyjából megegyező 300,92 forinttal.
Napközben 297,80 és 301,78 forint között alakult a jegyzés, amely 300 forint alatt legutóbb a múlt héten szerdán állt. A forint a múlt hetet 297-es eurójegyzésen kezdte, ami a hét utolsó napjaira egészen 302-ig emelkedett.
A dollár hétfő kora reggeli 279,27 forintos jegyzése is nagyjából megfelelt a péntek estinek. Ehhez képest délután három órára az árfolyam 278,18 forintra csökkent.
Hasonlóképpen a svájci frank árfolyama sem változott lényegesen a hét végén, hétfőn viszont a kora reggeli 292,78 forintról 291,28 forintra csökkent. A japán jent a reggeli 2,3502 forint után 2,3371 forinton jegyezték délután.
Az euró gyengült kissé hétfőn, kora reggel 1,0775 dolláron jegyezték, délután pedig 1,0745 dolláron.
A lengyel zloty a forintéhoz mérhető mértékben, egy százalékkal erősödött hétfőn az euróval szemben, a cseh korona viszont mindössze 0,13 százalékkal, a román lej árfolyama pedig nem változott. Az eurót délután 3,9862 zloty, 27,4270 cseh korona és 4,4246 román lej árfolyamon jegyezték.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?