Ez a húzás tetőzi be a földmutyit – reagáltak a pályázaton hoppon maradt somogyi családi gazdálkodók az állami földek tervezett értékesítésére a Sonline.hu szerint. A kormánytöbbség – írja a Népszabadság – egyszer már megpróbálta átjátszani a nemzeti parki védett földterületeket a földpályázatokat lebonyolító Nemzeti Földalapkezelőhöz, ezt végül az Alkotmánybíróság megakadályozta. Egy országgyűlési beszámolóban azonban már akkor az állt: „Fokozódó társadalmi igény jelentkezik az ezen területeket használó gazdák irányából arra, hogy a kezelésükben lévő földrészleteket véglegesen megkaphassák”.

A 100 hektárnál nagyobb területet elnyert 11 érdekeltség 21 pályázója 2100 hektár állami földterület bérleti jogához jutott a földalap és a nemzeti parkok pályázatain, és ezzel a megyében bérbe adott területek közel hatvan százalékát szerezte meg. A bérbe adott területek nagyobb részét külső pályázók, érdekeltségek vitték el a helyi gazdaközösségek elől.
További részleteket itt lehet olvasni.