Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Tavaly 15, idén fél év alatt 4 milliárdos veszteség az MKB Banknál, felmerült, hogy a kormány tőzsdére vinné a reményei szerint jövőre már profitot termelő bankot.
Tőzsdére kerülhet az MKB Bank, a jelenleg állami tulajdonú pénzintézet jövőre már profittal zárhatja az évet – nyilatkozta Balog Ádám elnök-vezérigazgató. A Magyar Időkben megjelent interjúban azt mondta Balog, hogy egy bank értékét a nyilvános, szabályozott értékpapírpiacon való megjelenés mutatja meg igazán. (A tavaly állami tulajdonba került MKB Bankot jövőre tervezi értékesíteni az állam, de még az sem dőlt el, milyen formában, milyen befektetői körnek. A minap Balog arról beszélt, hogy december végéig nemzetközi tenderen értékesítenék legalább az 51 százalékos tulajdonrészt, és hogy külföldieket is várnak szeretettel.)
Az MKB Bankot tavaly 17 milliárd forintért vette meg a magyar állam a bank addigi német tulajdonosától. Tavaly 15 milliárdos veszteséggel zárt az MKB, amely idén az első fél évben további 4 milliárdos mínuszt hozott össze. Balog szerint tehát jövőre már lesz profit.
A jegybank alelnöki posztját az MKB Bank elnök-vezérigazgatói székére pár hónapja elcserélő Balog elmondta: több potenciális érdeklődő már tájékoztatást kapott a lehetőségről és megkezdődtek a tárgyalások. A tulajdonosi jogokat gyakorló Magyar Nemzeti Bank (MNB) a legalább 50 százalék plusz egy szavazat értékesítését célozta meg. A bank vezetője szerint az sem kizárt, hogy a minimális célt meghaladó részt sikerül eladni. Balog Ádám úgy véli, az új tulajdonosok elégedett lesznek az átszervezés eredményével és a kialakuló jövőképpel.
A bank vezetője arról is beszélt a lapnak, hogy – az MNB-hez hasonlóan – ő is úgy látja, öt éven belül öt nagybank marad talpon Magyarországon, mivel ez felel meg leginkább a magyar piac mértékének.
A kormány láthatóan lendületet akar adni a magyar tőzsdének, a minap előjött, hogy pár állami tulajdonú céget (az MKB mellett például a Budapest Bankot is) tőzsdére vinnének. Nemrég két magántulajdonú cég jelentette be, hogy ők is tőzsdére lépnek, voltaképpen bárki résztulajdonosa lehet a Waberer'snek és a Duna House-nak.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A Tisza szigetek korábbi koordinátora, Farkas Dezső az elnöke az Irány a Jövő Pártnak.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Hiába nőttek a fizetések, visszafogott a vásárlási kedv.
Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.