Esztergomi vasútvonal: raportra hívták a Siemens vezetőit

Sok a késés, nagy az elégedetlenség.

  • hvg.hu hvg.hu
Esztergomi vasútvonal: raportra hívták a Siemens vezetőit

Kisebb palotaforradalom zajlik a Facebookon, a Budapest–Esztergom között vonatozók hevesen tiltakoznak azért, mert a nemrég felújított vonalon óriási késések vannak.

Az elégedetlenséget Loppert Dániel, a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. kommunikációs vezetője azzal igyekezett csitítani, hogy jelezte, behívták tárgyalni az ügyben a Siemens vezetését. „Emlékeztetnék, hogy a székesfehérvári vonalon eleinte hasonló problémák voltak a Siemens biztosító berendezésével. Ott sikerült megoldani, és azóta kiszámítható menetrend van érvényben” – írja Loppert Dániel.

Fülöp Máté

A 44 milliárd forintból felújított esztergomi vasútvonallal már az átadása óta rengeteg probléma van, a fővárosba ingázók helyzetét pedig az is nehezíti, hogy a 10-es közlekedési főúton minden reggel óriási dugók vannak. A Facebook csoport tagjai is részben azért elégedetlenkednek, mert a tapasztalataik szerint a késések miatt kiszámíthatatlanná vált vasúti menetrend nem ösztönzi a fővárosba bejárókat arra, hogy az autóikat otthon hagyják.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A végtelen lehetőségek iparága

Az űripar végtelen lehetőségeket nyit meg a vállalkozások előtt. Támogatási források is rendszeresen elérhetők a szektorban érdekelt piaci szereplők számára.