Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Az adósság július elsején a hazai össztermék (GDP) 14,8 százalékára kúszott fel.
Oroszország küladóssága július elsején a hazai össztermék (GDP) 14,8 százalékának megfelelő 521,5 milliárd dollár volt, ami 3 milliárd dollárral (0,6 százalékkal) több az év eleji szinthez képest.
Az orosz jegybank adatai szerint idén január elején az orosz küladósság 518,5 milliárd dollárt, egy évvel korábbi 599,9 milliárd dollárt tett ki.
Az orosz küladósság átlaga 624,81 milliárd dollár volt 2011 és 2015 között. 2014 második negyedévében történelmi csúcsra, 732,8 milliárd dollárra emelkedett az adósság, ami 2015 negyedik negyedévében már rekordalacsony, 515,30 milliárd dollár volt.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
A kormány minden eszközzel segítené a kedvenc cégeit, hogy Montenegróban is megrendelésekhez jussanak. A nagy kérdés: mindez mennyi adófizetői pénzbe kerül, és mennyi gazdasági haszna lesz.
Több robotrepülőgéppel vették célba az üzemet.
Magyar Péter magára vette.
Húszmilliárdos keretről lehet szó.
A legjellemzőbb hiányosságok között az olajszivárgást, a nem megfelelő fékhatást, a gumiabroncsok és a futóműalkatrészek állapotát jegyezték fel.
A magyar kormányfő bojkottálja, hogy Ukrajna megkezdhesse a felvételi tárgyalásokat az EU-val, ám most éppen szövetségese, az amerikai elnök szólítja fel, hogy adja fel a vétót.
A korábbi hírek szerint az amerikai elnök azt kérte, hogy a magyar kormányfő ne blokkolja tovább Ukrajna EU-csatlakozását.