„Ebbe a tükörbe nehéz belenézni” – unokájuk fotózta végig Marika és Sándor tízéves búcsúját
Szajki Bálint fotóriporter éveken át dokumentálta, ahogy nagymamája otthon ápolja súlyos beteg nagypapáját.
Az ellenőrzések ellenére még mindig gyakran követnek el visszaéléseket a fővárosi taxisok – írja a szerdai Világgazdaság a Budapesti Közlekedési Központ tájékoztatására hivatkozva. A csalók trükkjei a régiek: órapörgetés, kerülőút, hamis számla.
A lap szerint három taxisellenőrzésből kettő biztosan megállapít valamilyen szabálytalanságot.
Májusban 298, júniusban 271, júliusban 250 alkalommal ellenőrzött taxisokat a BKK, amelyek eredményképpen májusban 205, júniusban 159, júliusban pedig 178 alkalommal vettek fel jogsértést megállapító jegyzőkönyvet – olvasható a cikkben.
A visszaélések fajtái rendkívül változatosak: a leggyakoribbak között van a kerülő út, az órapörgetés, a nyugtaadás elmulasztása, a hamis számla kiállítása és a pénz-visszaadási probléma.
A turistaszezonban a BKK közös ellenőrzéseket tart az illetékes hatóságokkal, a Sziget Fesztivál környékén a BKK a Nemzeti Adó- és Vámhivatallal és a BRFK Közlekedésrendészeti Főosztályával együttműködve folyamatosan ellenőrzi a fuvarozókat.
A jegyzőkönyvek feldolgozása még tart, de az már most is kitűnik, hogy az Óbudai-sziget környékét drosztengedély nélküli taxik lepték el, és a taxirendeletben rögzített fix tarifa többszöröséért szállítják a fesztivál vendégeit.
Az engedéllyel nem rendelkező taxikról felvett jegyzőkönyveket elküldik az illetékes Közlekedési Felügyelőségeknek. A BKK nem hatóság, így a taxirendeletből fakadóan két intézkedési lehetősége van a szabályszegőkkel szemben: egyrészt bejelentést tehet a hatóságoknál, másrészt visszavonhatja az illető taxiállomás-használati hozzájárulását. A BKK-nak további intézkedésekre nincs rálátása, mert azok hatósági hatáskörbe tartoznak – írja a lap.
A szabályokat megsértő taxisokat szigorúan megbírságolhatja a hatóság, a büntetés mértéke a néhány tízezer forinttól akár 600 ezer forintig is terjedhet, sőt bizonyos esetekben a közlekedési hatóság meghatározott időre a személyszállító jogosítványát is bevonhatja.
Nem tüntetnének a taxisok a Sziget-vendéget kifosztó hiéna miattSzajki Bálint fotóriporter éveken át dokumentálta, ahogy nagymamája otthon ápolja súlyos beteg nagypapáját.
A tanárok bérét meg kellene háromszorozni, de Mészáros Lőrinc vagyonát csak egyszet lehet elvenni.
Múktkor is megígérte, aztán változtak. Szavazzon, ön hisz-e a miniszternek.
Igyekeznek javítani a munkaerő-hatékonyságon.
Az ukránellenes felszólalásokban a Fidesz élen járt.
A veszteséges bababolt most a belvárosban próbál szerencsét.
A lap szerint a Fideszen belül is törésvonalakat okoz az egyre szélsőségesebb kormányzás.