A végtelen lehetőségek iparága
Az űripar végtelen lehetőségeket nyit meg a vállalkozások előtt. Támogatási források is rendszeresen elérhetők a szektorban érdekelt piaci szereplők számára.
Egy, a világ minden táján letelepedési lehetőségeket kínáló török cég vezetője megmondta a számot. 150. De valami nem stimmel.
A Daily Sabah cikke emlékeztet arra, hogy több ország is kínál letelepedési kötvényeket. Magyarország mellett Bulgáriát hozza fel példaként, megemlítve, hogy a bolgárok jóval drágábban, 512 ezereuróért ajánlják ügyfeleiknek ezt a lehetőséget. Magyarországon ezzel szemben 300 ezer euró névértékű kötvényt kell vásárolni a letelepedéshez.
Sevki Akaydin, a Yeni Bir Hayat nevű cég igazgatója a lapnak elmondta, tudomása szerint eddig 150 török állampolgár választotta Magyarországot, míg Bulgáriában 35-en kötöttek ki. Csakhogy a számokkal valami nem stimmel. A török üzletember tudomása szerint Magyarország kétezer külföldit fogadott be ilyen módon, ezzel szemben – amint azt a HVG eheti cikkében is olvashatják- a valós szám ennek nagyjából a kétszerese. Neveket természetesen nem említ az üzletember, hiszen a diszkréció rendkívül fontos ebben az üzletágban. Arra sincs adat, hogy hány török állampolgár választotta ezt a megoldást azután, hogy Erdogan elnök lecsapott a puccsistákra.
Az űripar végtelen lehetőségeket nyit meg a vállalkozások előtt. Támogatási források is rendszeresen elérhetők a szektorban érdekelt piaci szereplők számára.
Az öröklés előkészítése, a vagyon átruházása bonyolult, tudatosságot igénylő folyamat – különösen akkor, ha működő cég is van a javak között.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Rövid távra is érdemes az időszakosan szabad forrásokat hozamot termelő formában tartani.
A bejelentés hírére beszakadt az olaj ára.
Bár Donald Trump amerikai elnök hétfő este bejelentette, hogy megszületett Izrael és Irán között a tűzszüneti megállapodás, az érdekelt felek egyike sem erősítette meg hivatalosan is a fegyvernyugvási alku tényét.
Bár a támadás meglepte a világot, voltak jól látható előjelei annak, hogy mire készül az Egyesült Államok.
Korábban Lázár János azzal vádolta meg őket, hogy túlterheléses támadást indítottak az EMMA rendszere ellen.
Lázár János tiszás hőbörgésről és hobbivasutas dünnyögésről írt a Facebookon.
Érdekes részletek derültek ki az uniós külügyminiszterek hétfői tanácsülését követően, ahol Szijjártó Péter az Oroszországgal szembeni következő szankciós csomag vétóját jelentette be, Szlovákiával együtt.
Karácsony Gergely ismét felhívta a figyelmet arra: önkormányzati rendezvényről van szó.