Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
A NAV szerint a két budapesti patikának háromszázszoros haszna lehetett az illegális gyógyszer-kereskedelmen. Az Egyetem téri és a XVIII. kerületi patikát is bezárták.
Illegális gyógyszerkereskedelmi tevékenység miatt bezáratott két budapesti gyógyszertárat az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) – közölte hétfőn Zámbó Péter, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) bűnügyi főigazgató-helyettese.
A gyanú szerint a két magyar gyógyszertár – egymással összejátszva – a svéd feketepiacon értékesített több tízezer doboznyi, elsősorban nyugtató, szorongásgátló hatóanyagú készítményeket. Az ügyben Magyarországon három embert gyanúsítanak, Svédországban két ember van előzetes letartóztatásban. Az ügyben nemzetközi kereskedelem bűntett gyanújával nyomoznak.
A XVIII. kerületi Bercsényi Gyógyszertár és az V. kerületi Egyetem téren található Pázmány Péter Patika módszere az volt, hogy a készítményeket a nagykereskedőtől megrendelték, de nem készletezték, nyilvántartást nem vezettek a gyógyszerekről. A NAV nyomozói tíz helyszínen tartottak házkutatást, és ötszázezer szem – külföldi szállításra előkészített – gyógyszert foglaltak le.
A főigazgató-helyettes beszámolt arról is, hogy a haszon háromszázszoros lett volna, hiszen ezen gyógyszerek magyarországi "bekerülési értéke" szemenként 3 forint, a svéd feketepiacon azonban szemenként 3-5 euró.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.