Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
A családi pótlék emelése, az adókedvezmény kiterjesztése, a csok bővítése - a Portfolio megpróbálta kideríteni, mi lehet a kormány nemrég belengetett demográfiai programjában, amelynek célja a gyermekvállalási hajlandóság növelése.
A kormány készülő demográfiai programjáról közöl részleteket a Portfolio. A gyermekvállalást ösztönző csomagról a csütörtöki kormányinfón beszélt Lázár János, a portál megpróbálta kideríteni, mivel rukkolhat elő akár a jövő évi költségvetési javaslatában a kormány.
A családtámogatási rendszer legújabb eleme az alanyi jogon járó támogatások szélesítése lehet. Ez jelentheti a jelenlegi támogatási formák emelését, de újak bevezetését is – írja a Portfolio. A lap szerint kézenfekvőnek tűnik a családi pótlék 2008 óta változatlan összegének emelése vagy a gyermekgondozást segítő ellátás (gyes) emelése, de hasonló intézkedés lehet a Lengyelországban bevezetett 500 plus program is. Ez utóbbi keretében (amit a kormány egyébként bevallottan figyel) minden második és további gyermek után havi 500 zloty (mintegy 35 ezer forint) támogatást nyújt az állam.
Szóba jöhet a családi adókedvezmény kiterjesztése, vagy legalább az szja jelenleg 15 százalékos kulcsának a további csökkentése is. A családok támogatásának irányvonalába akár az eddig tervezettnél még nagyobb járulékcsökkentés is beleférhet. (A hároméves programról tavaly év végén egyeztek meg a szociális partnerek.)
Az MNB javaslatai alapján a gyed felső határának növelése, és az egyszeri anyasági támogatás emelése is szóba jöhet, ahogy a családi otthonteremtési kedvezmény (csok) bővítése is.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
Az Onet és Bloomberg úgy tudja, elismernék az orosz területi nyereségeket.
A kabinet szerint kiemelt nemzetgazdasági érdek fűződik a dunakeszi járműgyártás fenntartásához.