Miért veszélyes halogatni a digitalizációt? Cégvezetőként ezeket érdemes átgondolnia!
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Elemzők szerint a bank az év végéig 25-50 bázispontú kamatcsökkentésről dönt.
Az orosz központi bank idén még 25-50 bázisponttal csökkenti az alapkamatot, miután pénteken 25 bázispontú kamatvágást hajtott végre 8,25 százalékra.
A TASZSZ orosz hírügynökség által megkérdezett elemzők azzal számolnak, hogy az orosz központi bank az év végéig 25-50 bázispontú kamatcsökkentésről dönt, majd jövőre mintegy 7 százalékra mérsékli az alapkamatot.
Az ING előrejelzése szerint az orosz jegybank decemberben újabb 25 bázispontú kamatvágást hajt végre, majd az alapkamatot fokozatosan 7 százalékra csökkenti jövőre. A Renaissance Capital várakozásában pedig az szerepel, hogy a jegybank idén 25-50 bázisponttal csökkenti az alapkamatot, majd a jövő év közepéig újabb 100 bázisponttal és az így kialakuló mintegy 7 százalékos alapkamat már nem változik a jövő év végéig.
A kamatcsökkentést különösen az infláció lassulása teszi lehetővé. A jegybank inflációs célja 4 százalék. A jegybank legújabb előrejelzése szerint az infláció az idei év végén 3 százalék lesz az eddig várt 3,5-3,8 százalék helyett.
Oroszországban júniusban került először 4 százalék alá az infláció 2014 óta. Az infláció 2015 februárjában 16,9 százalékon tetőzött.
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
„Én itt már minden »hülyére« szavaztam. Értelmes, világlátott, anyagilag stabil helyzetben lévő embernek szerintem tilos politikai párt közelébe mennie itthon” – mondja a magyar „orr”. HVG-portré.
Dopeman a „Jó arcok”-at, Kocsis Máté a „Zebra” nevű kört vezeti. Na de melyik kört vezetheti Schmidt Mária?
Nem kell már tartós tejet venni, jön a világháború, kivéve Magyarországon – üzeni Orbán. Megnéztük, mi igaz az állításaiból.
Kellemes zenei aláfestés jellemzi, egy mosolygó pap is felbukkan benne.