Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Ősszel jöhetnek a változások.
Könnyített törlesztési lehetőséget vezetne be a kormány ősszel – derült ki abból az interjúból, amelyet Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője adott a Magyar Hírlapnak. Az elképzelésekről annyit tudni, hogy változtatnának a családi csődvédelem szabályain, és bevezetnék az elsétálás jogát.
A világ több országában már ismert elsétálási jog azokon segítene, akiknél a tartozás összege meghaladja a lakás forgalmi értékét, a kettő különbözetét engednék el az adós számára, hogy aztán a lakás eladása után az adós új életet kezdhessen. Egy ilyen lépés azoknál a hiteleknél jelentene többlet veszteséget a bankok számára, amelyekre nem képeztek elégséges céltartalékot – emeli ki a Portfolio.
Harrach Péter szerint eddig nagyjából ezerháromszáz család élt a családi csődvédelem lehetőségével, ezt a számot mindenképpen növelni szeretnék. A bankszövetségnél már tudnak a javaslatról,
bár nagy lelkesedést nem váltott ki belőlük
- tette hozzá a politikus.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Az ételpazarlás miatt több hotellánc már trükköket alkalmaz, hogy kevesebb ételt dobjanak ki a vendégek.
Földes András riportja Munkácsról.
A mentősöknek további 24 sérültet kellett ellátniuk.
Egyikük tartózkodási engedélyét azután vonták vissza, hogy várandós lett.