Újra felvetődött a vasárnapi boltzár bevezetésének gondolata – amit a KDNP sosem engedett el –, a Magyar Idők szerint a vásárlók körében rendkívül népszerűtlen intézkedés elrendelését most a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezete kéri a kormánytól.
A lap azt írja, az KDFSZ hétfőn keresi meg ezzel a miniszterelnököt.
Megfontolásra ajánlják a vasárnapi munkavégzés tilalmának ismételt bevezetését, legfőbb érvük pedig az, hogy a munkaerőhiány továbbra is – és egyre csak fokozódó – probléma az elmúlt két évben véghezvitt jelentős béremelések ellenére.