Jövő január 1-jétől a minimálbér szintjére emelkedik a gyermekek otthongondozási díja (gyod) – jelentette be Novák Katalin családokért felelős tárca nélküli miniszter pénteken Debrecenben. A gyod összege jelenleg havi 147 ezer forint.
Novák a helyi családsegítő és gyermekjóléti központban tett látogatását követően elmondta, a kormány 2019. január 1-jén vezette be a gyodot, amelyet a halmozottan sérült, súlyos fogyatékossággal élő gyereket nevelő családok igényelhetnek.
A gyod emelése jelentős segítség lesz a súlyosan, halmozottan sérült, önellátásra képtelen gyermekeket nevelő családoknak – tette hozzá Novák Katalin.