Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
A bank felmérése szerint az emberek mintegy háromnegyede jól megfontolja, mire igényel kölcsönt.
Leginkább az előre tervezett, elkerülhetetlen kiadásokra vesznek csak fel banki kölcsönt a magyarok az OTP Bank felmérésének eredményei szerint, amelyeket a Napi.hu ismertetett. Ugyanakkor 9 százaléknyian azért is vennének fel hitelt, mert hirtelen megtetszett nekik valami, és 15 százalék a váratlan kiadások miatt is nyúlna személyi kölcsönhöz.
A felmérés szerint a 25–54 évesek majdnem fele tervez a következő fél évben 500 ezer forintnál nagyobb egyszeri kiadást, az ő 57 százalékuk pedig nyitott arra, hogy szükség esetén hitelt vegyen fel. A legtöbben (41 százalék) autóra költenék, de a háztartási gépek, bútorok és családi esküvők is a lista felső régióiban végeztek.
A nagyobb költekezéseket tervezők csaknem fele vett már fel korábban is személyi kölcsönt, s ők azok, akik elképzelhetőnek tartják egy újabb hitel igénylését is. Azok, akik még nem éltek ilyen lehetőséggel, sokkal kevésbé nyitottak erre.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?