Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Vannak még helyei a világnak, ahol irigykedve tekintenek Magyarországra, a török inflációhoz képest például a mienk szinte észrevehetetlen.
A hivatalos adatok szerint 83 százalékos lett az infláció Törökországban – az valószínűleg sovány vigasz a törökök számára, hogy az 1990-es évek összeomlása miatt ez még mindig csak 24 éves rekordot jelent.
A BBC arra is emlékeztet: szakértői becslés szerint még nagyon óvatos is lehet a mostani adatközlés, a valódi infláció a 186 százalékot is elérheti.
A hivatalos szám szerint mindenesetre a legjobban, 117 százalékkal a közlekedés drágult, ezt követik 93 százalékkal az élelmiszerek.
Recep Tayyip Erdogan elnök erre úgy reagált egy tévébeszédében, hogy megígérte: Törökország évszázadát építik, remélhetőleg túllendülve az infláció ügyén. Azt már nem tette hozzá, hogy a drágulás legfőbb oka épp az ő politikája: épp akkoriban, amikor a világ szinte minden jegybankja kamatemelésbe kezdett, úgy gondolta, hogy csökkenteni kell a kamatokat, így kirúgta a pénzügyminiszterét és mindenkit a jegybankból, aki nem értett egyet a kamatcsökkentéssel. Az infláció ez után kezdett elszállni, a líra pedig zuhanni.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A városvezetés szerint nem tehettek mást, mint hogy rábólintanak a kérelemre, a lakók viszont nem akarnak a szomszédságba vegyi üzemet. Különösen az eljárást nehezményezik, mert a polgármester a testület nélkül döntött a gyártó beköltözésének lehetővé tételéről.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.