Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Sőt, a hatósági áras burgonyából sem lehet akármennyit vásárolni.
Gulyás Gergely szerdán jelentette be, hogy a kormány árstopot vezet be a tojásra és a krumplira is, ennek következtében pénteken már több üzlet is mennyiségi korlátot vezetett be ezekre a termékekre.
A Diétás Magyar Múzsa nevű, közéleti témájú Facebook-oldal "Apa kezdődik" felirattal osztott meg korábban egy, a CBA-hoz tartozó, Príma-üzletben készült képet, amely szerint hatósági áras tojásból egyszerre maximum 30 darabot lehet venni.
A Telex megkeresésére a CBA kommunikációs igazgatója azt mondta, hogy az üzleteik franchise-rendszerben üzemelnek, ezért nincs egységes mennyiségi korlátozás a CBA-kban és a Prímákban. Az ilyen döntéseket az adott üzletek vezetői egyéni, mérlegeléssel hozzák meg. Más üzletláncok azonban általános mennyiségi korlátozást vezettek be a laphoz beérkezett hivatalos válaszok szerint:
A Sparban egyelőre nem vezettek be mennyiségi korlátozást sem a tojás, sem a burgonya esetében, de vizsgálják a kérdést.
Arról, hogy az árstopok miért nem alkalmasak az infláció letörésére, sőt miért fejtenek ki akár ellentétes hatást, itt írtunk részletesen.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
Az EU soros elnöke, Dánia belevágott a blokk migrációs politikájának reformjába. A jelszó: kívül tágasabb.
Horváth László szerint „az már látható, kire nem számíthat a társadalom a drog elleni küzdelemben”.