Külügy: nyereséges a kormányzati tehergép

1,6 milliárd a profit az állami Airbuson - állítja a KKM.

  • hvg.hu hvg.hu
Külügy: nyereséges a kormányzati tehergép

Másfél milliárd forint nyereséget hozott a 2020-ban vásárolt teherszállító repülőgép - közölte a Népszava érdeklődésére a Külgazdasági és Külügyminisztérium. Az Airbus először lélegeztetőgépeket és oltóanyagot szállított a koronavírus-járvány idején, majd 2021 végén kereskedelmi alapú üzemeltetésről szóló szerződést írtak alá a Wizz Airrel.

A gép 5,8 milliárd forint bevételt hozott a tavalyi év végéig, míg a fenntartása 4,2 milliárdba került.

A tárca megadta a Népszavának a gép célpontjait is. 2021-ben ezek között Kína - mint a Sinopharm oltóanyag és a lélegeztetőgépek gyártója - szerepel, valamint azok az államok, amelyeknek Magyarország vakcinát adott át. 2022-ben viszont jellemzően Szijjártó Péter külügyminiszter látogatásaival egyező helyszíneken szállt le az Airbus.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.

Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Fél évig 5-6 ember volt kíváncsi a kertészeti tanácsaira, ma már közel kétszázezres követő tábora van Szomoru Miklós „Egy kertész kertje Pilisszentkereszten” blogjának. A kertészmérnök szerint, aki brit mintára magánkert-látogatásokat is szervez, nem kell heti 8 óránál többet dolgozni azért, hogy bárkinek virágzó oázássá váljon a kertje. Erre a legjobb példa virágpompában úszó birodalma.