Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A Gazdaságfejlesztési Minisztérium önkéntes kamatstop bevezetésére kéri a bankokat.
A Magyar Bankszövetség kedden kiadott egy közleményt, amely szerint egyrészt támogatják, másrészt a bankok figyelmébe ajánlják a Gazdaságfejlesztési Miniszter önkéntes kamatplafon bevezetéséről szóló sajtóközleményében foglaltakat.
Ahogy korábban megírtuk, a kormány a hivatkozott közleményben az új vállalati- és a lakáshitelek esetén önkéntes kamatplafon bevezetését kéri a bankoktól.
Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter korábban arról beszélt, hogy szerinte indokolt lenne a bankadó, de nem vetik ki, helyette azt „várják" a bankoktól, hogy pörgessék fel a hitelezést, adjanak kedvezőbb kamatra pénzt.
A gazdaságfejlesztési miniszternek majdnem lett egy magánvéleménye, de inkább csak befenyegette a bankokat
Indokolt lenne a bankadó a miniszter szerint, de nem vetik ki, helyette azt „várják" a bankoktól, hogy pörgessék fel a hitelezést, adjanak kedvezőbb kamatra pénzt. Korábban Varga Mihály beszélt a bankadó módosításáról, mire többen közölték a kormány közeléből, köztük Nagy Márton is, hogy ez csak a pénzügyminiszter magánvéleménye.
A Bankszövetség ezenkívül azt is üdvözölte, hogy a Gazdasági Versenyhivatal is kiadott kedden egy közleményt, amely az önkéntes kamatplafont mellett érvelve a piaci verseny jelentőségére hívta fel a figyelmet.
Arról, hogy a kamatplafon hogyan nézne ki a gyakorlatban, itt olvashatnak részletesebben:
Kamatplafon a lakáshiteleknél: megnéztük, milyen hatása lehet a lépésnek!
A Gazdaságfejlesztési Minisztérium önkéntes kamatstop bevezetésére kéri a bankokat, legalábbis ez szerepel a minisztérium által kiadott közleményben. De mely hitelekre lehet érvényes a kamatplafon, és milyen hatása lehet ennek a lépésnek? A Bankmonitor szakértői ennek jártak utána.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Soha ennyi ígéret nem hangzott el még a pártvezetőtől, mint Nagykanizsán. A részletek ugyan még homályban maradtak, de kiderült, hogyan készülnek a forró őszre Magyar Péterék.
Az atomerőműben súlyos a kár, de sugárveszély egyelőre nincs. Akkor minden rendben? Egyáltalán nem.
Holland kutatók az ivással kapcsolatos szubjektív testi érzések nyomába eredtek.
Az egészségügyi államtitkár anyja egyszer megpofozta Gyurcsányt.
Az Oroszország-szakértő szerint a kormánymédia „teljesen nyilvánvalóan hergel és uszít”.