Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
2021 vége óta nem látott szintre esett az EU inflációja, az pedig több mint két éve nem történt meg, hogy legyen egy ország, ahol csökkentek az árak. A magyar mutató továbbra is a legrosszabb az egész unióban.
5 százalék alá csökkent az Európai Unió inflációja szeptemberben, alacsonyabb, mint 2021 novembere óta bármikor – közölte az Eurostat. Mindez úgy jött ki, hogy most már az unió 27 tagállama közül 26-ban egy számjegyű az infláció. A kivétel pedig igen, Magyarország.
Ahogy azt már az előzetes számok alapján elemeztük, az Európai Unió öt, elég jól elkülönülő részre osztható az árak változása alapján:
Hollandia helyzete speciális: ott mínuszba fordult az infláció, 0,3 százalékkal voltak alacsonyabbak a fogyasztói árak, mint egy éve ilyenkor. Az, hogy egy uniós tagállamban negatív inflációs számot mérjenek, 2021 júniusa óta nem történt meg, akkor Portugáliából jött egy -0,6 százalékos adat.
Persze a helyzet nem egyszerű kontinentális szinten sem: nagyrészt az fogja vissza a számokat, hogy az energiaárak most sokkal alacsonyabbak a legtöbb országban, mint amilyenek egy éve ilyenkor voltak. Hollandiában például 57,4, Belgiumban 45,4 százalékkal kerül most kevesebbe a háztartási energia és az üzemanyag, mint tavaly szeptemberben, uniós átlagban pedig 8,4 százalékos az áresés. Ami persze jó hír minden fogyasztónak, csakhogy a statisztikában el tudja fedni azt a kellemetlenséget, hogy szinte minden másnak az ára közben még mindig emelkedik.
Főleg az élelmiszereké. Azoknak az inflációja még most is 9,1 százalékos, kilenc államban, köztük Magyarországon is két számjegyű, és mivel ételt venni muszáj, egyszerűen kikerülhetetlen az, hogy mindenki megérezze a drágulást.
És egyébként is: ugyan mi Magyarországról már nagyon jónak láthatjuk az 5 százalék környéki adatokat, az még mindig egy kényelmetlenül magas inflációnak számít. Márpedig amíg az unió legnagyobb gazdaságaiban ilyen az áremelkedés üteme, addig még sok feladat lesz, hogy ezt levigyék 2-3 százalék környékére.
Az pedig jól látszik a számokon, hogy a másik három visegrádi állam és Magyarország között mekkora a különbség. A régiónk országai hasonló utat jártak be az elmúlt lassan két évben, de a magyar infláció mindvégig sokkal nagyobb volt, mint a cseh, a lengyel vagy a szlovák – ennyit jelent az, hogy nálunk gigantikus választási osztogatás volt 2022-ben, hogy a jegybank és a kormány között nincs összhang, és hogy a kormány mennyire nyúlt bele a piaci folyamatokba.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.