Manfred Weber, az Európai Néppárt elnöke nem nagyon finomkodott, a Politicónak úgy fogalmazott: az EU vezetői meg kell, hogy szavazzák Ukrajna támogatását, „ha kell, akkor Magyarország nélkül”, mert Orbán Viktor árulóként viselkedik. Iratxe Garcia, a szocialisták vezetője pedig azt mondta: ha Orbán megkapja, amit most akar, akkor tovább fog zsarolni.
Egy uniós forrás a Politicónak azt mondta, elképzelhető valamilyen megegyezés. „Adunk valamit Orbánnak. Fáj, de így működik ez.” A lap szerint Orbán azzal is érvel, hogy ha nem védi meg az EU-pénzekkel a magyarokat a drágulástól, akkor a szélsőjobboldal megerősödik, ami még nála is radikálisabb.