Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Sok lesz a diplomata, és túl forgalmas a fővárosi úthálózat.
Jogszabálymódosítással teszi lehetővé az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM), hogy a júliustól esedékes magyar uniós elnökség ideje alatt a nemzetközi delegációk kijelölt járművei az az autóbusz-forgalmi sávokban közlekedhessenek – közölte a tárca.
Július elsejétől Magyarország látja el az Európai Unió soros elnökségét. Emiatt – mint írták – jelentős számú nemzetközi delegáció érkezik majd Magyarországra. Annak érdekében, hogy ez ne okozzon további terhelést Budapest úthálózatán, a közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendeletet kell módosítani.
Mindez szigorúan csak a kijelölt járművekre vonatkozik, amelyek a közösségi közlekedés zavarása nélkül élhetnek ezzel a lehetőséggel, azaz a buszsáv továbbra is az autóbuszoké és a trolibuszoké, a közösségi közlekedésnek itt elsőbbsége van – hangsúlyozták.
Valószínű egyébként, hogy nyár végéig nem kell nagy delegációs mozgásra számítani. Egy magas rangú európai bizottsági forrás az EUrologusnak is megerősítette, hogy egyelőre késik az uniós vezetők soros elnökségek kezdetére időzített látogatása Budapesten, arra várhatóan nyár végéig nem kerül sor. Ez gyakorlatilag a szokásjoggal való szakítás, hiszen a soros elnökségi stafétát vivő országok fővárosaiban szinte mindig tiszteletét teszi a start heteiben a Bizottság elnöke és a vele tartó uniós biztosok csoportja.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Egy társaság bármikor dönthet arról, hogy egy másik devizanemben vezeti a könyvelését?
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2026. június 3. és 2026. június 30. között.
A varsói képviselet vezetőjéről már tudni lehetett, hogy haza kell jönnie, egy frissen kinevezett államtitkár pedig már hónapokkal ezelőtt elbúcsúzott az állomáshelyétől.