Államosítják a Szombathelyi HVSE ingatlanait

Sportcélú ingatlanná minősítik a Haladás Sportkomplexumot.

A viharos sorsú Szombathelyi HVSE-t az állam már márciusban közpénzből segítette ki, a csütörtök este megjelent kormányhatározat pedig azt mondja ki, hogy végelszámolással megszüntetik a Haladás Sportkomplexum Fejlesztő Nonprofit Kft.-t, és hét ingatlana az állam tulajdonába kerül.

A végrehajtás a sportért felelős honvédelmi miniszter feladata, a Haladás Sportkomplexum 2026. évi üzemeltetésének finanszírozására november 30-áig kell javaslatot tennie. Idénre viszont az üzemeltetésre 226 millió forintot, ingatlanok fenntartása és üzemeltetése címén pedig 75 millió forintot a nemzetgazdasági miniszternek kell pótlólag előteremtenie.

Hozzászólások