Szeptemberben a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100 forint volt, 9,5%-kal nagyobb az egy évvel korábbinál – írja jelentésében a KSH.
A nettó átlagkereset 475 100 forintot ért el, ez 10,0%-kal magasabb volt, mint 2024 szeptemberében. A nettó átlagkereset növekedését jelentősen befolyásolta a 2025. július 1-jétől bevezetett magasabb összegű családi adókedvezmény – emlékeztet a statisztikai hivatal.
Az idei évben már nem volt jellemző, hogy a nettó átlagkereset 10 százalék fölötti mértékben haladta volna meg az egy évvel korábbit, ilyesmire szeptember előtt csak áprilisban és júniusban volt példa.
A reálkereset 5,5%-kal emelkedett a fogyasztói árak előző év azonos időszakához mért, 4,3%-os növekedése mellett.
A bruttó mediánkereset (középérték, amelynél pont annyian keresnek többet, mint kevesebbet) 568 700 forintot ért el, ami 10,4%-kal meghaladta az egy évvel korábbit. A nettó kereset mediánértéke 397 400 forintot tett ki, 11,1%-kal felülmúlva az előző év azonos időszakit.